Realitní kanceláře a vše o nich

Jak dobře pronajmout byt

Koupit nemovitost je jen jedna strana začátku úspěšného podnikání v oblasti pronájmu nemovitostí. Levné byty sice vypadají na první pohled cenově velmi výhodně, je ale nutné myslet i na to, kolik do nich budete muset později investovat, aby je bylo možné pronajmout. Luxusní byty se obecně pronajímají i prodávají daleko dráž, než byty, které jsou v katastrofálním stavu a do nichž nájemník půjde s chutí jen velmi těžko bydlet. Nákup nemovitosti, kterou vzápětí použijete k pronájmu, si dobře promyslete a zvažte všechny úpravy, které budou později potřeba. A nejde samozřejmě jen o stavební úpravy, ale i o vybavení bytu. Pokud je byt řádně a kompletně vybaven, je možné navýšit cenu i vratnou kauci.

Nájemníky je nutné dobře prověřit 

Pokud je nemovitost ve velmi dobrém stavu a ihned k dispozici k nastěhování, s největší pravděpodobností nebudete mít o zájemce nouzi. Vaši naprosto nezpochybnitelnou výhodou je fakt, že si tak můžete nájemníky vybrat a dokonce si je prověřit. Vždy je nutné, abyste nahlédli do všech veřejných registrů, zda zájemci nejsou vedeni v registru dlužníků nebo na něj není uvalena exekuce. Pokud je váš zájemce veden v registru dlužníků, je zde rovněž vysoká pravděpodobnost, že nájemné nebude platit ani vám, ačkoli vypadá na první pohled velmi slušně. Vždy je nutné prověřovat a to každého zájemce. Výběr nájemníka je tedy jedna věc, ale na druhé straně zde stojí nájemní smlouva, na které je nutné dát si skutečně záležet.

Pokud stojíte o skutečně skvěle vypracovanou nájemní smlouvu, rozhodně se obraťte na některé advokáty, kteří jsou schopni sestavit smlouvu dle zákona a na míru vašim požadavkům.

Můžete si tak být naprosto jisti, že v případě neuhrazení nájemného za několik měsíců, můžete peníze vymáhat soudně. Nezbytnou součástí nájemní smlouvy je i exekuční doložka, kterou ochráníte především sami sebe.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jak na pronájem a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.